בלוגים של אמהות בישראל

לפעמים צריך להרים את הראש רגע, ופתאום מתגלה שהאגם שבו את שוחה יבש לגמרי. התכוונתי לפרסם פה פוסט אינדקס של בלוגריות אמהות. מעין ריכוז שישמש את הקוראים, משרדי הפרסום, יחסי הציבור, וכל מי שמתקשר אלי פעם ביומיים בבקשה "תמליצי לי על בלוגריות אמהות". כבר זמן מה שאני מתהלכת בתחושה שלמרות כל הכתבות בנושא הזה, ההוא וההיא, מספר הבלוגריות האמהות זעום כאן מאוד, בוודאי ביחס לעולם, ובעיקר בארה"ב, שם מדובר בתופעה שאינה רק בועה, המוני בלוגים, אתיקה, חוק, ותועפות פרסום ושיווק.

גילוי נאות: אמהות אובדות אינו אתר שמרוויח כסף, לא פרסום, לא פוסטים שיווקים, כרגע כלום. העדפתי להימנע מכניסה לזירה הזו, מאחר וראיתי בכמה פגישות עם משרדי פרסום ומפרסמים שהיחס לתחום הזה הוא פשוט פרימיטיבי. הסכומים שהוצעו הם מה שמקבל כתב מתחיל בוואלה! ברנז'ה, והדרישות לנכס את האתר לשיווק אגרסיבי היו מרקיעות שחקים בתובענותן.

אני מודעת ליחס בין עיניים צופות לתמורה, אני יודעת שלא נוכל להתחרות באתרים הגדולים, ואין לי גם דרישה להיות במגרש הזה, בשוק פרסום קטן וקהל יעד שעליו מתחרים גופים רעבים ואגרסיביים מאיתנו, בלוגריות עם דיי ג'וב. מה שמפתיע אותי יותר מכל הוא למה מספר הבלוגריות ועוד יותר הבלוגרים-אבות, כל כך זעום, בטח ביחס לעולם.

המשפחתיות היא חווית יסוד בישראל. אנחנו חיים בדור מתעד את עצמו. מעניין למה זו התמונה.

ועכשיו, אחרי ההרהור/קיטור, לספירת מלאי. בהחלט ייתכן ששכחתי כמה בלוגים, ואם חטאתי, אנא אל תיעלבו, הזיכרון שלי בוגד בי, שלחו אלי תגובה או מייל ב'צרו קשר'.

בפוסט זה אבנה בהדרגה אינדקס של בלוגים של אמהות שעוסקות גם או רק בהורות, ובפוסט נפרד, בלוגרים אבות. הסדר לא קובע את איכותם. אני נמנעת מלתת ציונים כרגע, אם תעירו לי שזה הכרחי אשקול דרך לעשות זאת.

1. בלינג בלינג

ליאת ורדי בר וגלית ליפשיץ מלמד

מתוך אודות:

אנחנו כאן בשביל חמש דקות של נחת בין הררי הכביסה הלא מקופלת, הכתמים הדביקים של הפטל על הרצפה והציפייה לכך שהכלים הנקיים במדיח יפנו את עצמם ישירות לארון. אנחנו כאן כדי לחייך , כדי לשתף, כדי לפרוק קצת מתח בין הנסיונות הבלתי אפשריים להיות אמהות מושלמות, וההכרה בכך שנעשה, כנראה, את כל אותן טעויות שהאמהות שלנו עשו, ושכבר בגיל 6 נשבענו שלא נעשה.

חלי גורסוי

 

2. להיות אמא

חלי גורסוי

מתוך אודות:

אני חלי, בת 29, נשואה ואמא ליובל בן השלוש, כותבת את הבלוג הזה קרוב ל4 שנים.  את הבלוג החלטתי לפתוח בעיצומם של הניסיונות להרות, עם כל התיסכולים של הכמיהה לילד ואחרי 10 חודשים של ניסיונות , הרגשתי צורך לפרוק חלק ממה שעובר עלי, כשאף אחד אחר מבחוץ לא הצליח באמת להבין מה עובר עלי. לא בעלי, לא החברות שלי שהיו ברובן רווקות באותה התקופה לא הבינו כמה דברים רצים לי בראש וכמה זה קשה עם כל האכזבה הזו כל חודש והחלטתי לפתוח בתפוז בלוג ולהתחיל לכתוב.  כמה ימים לאחר פתיחת הבלוג גיליתי שאני בהריון. עם הזמן הבלוג נתן לי מקום לפורקן, עברתי הריון לא פשוט שכלל בין היתר 3 חודשי שמירת הריון במיטה ועוד חודש באשפוז עם מגוון סיבוכים כדי שלא יהיה משעמם. הכתיבה בבלוג הרגיעה אותי והיוותה עבורי מעין "ריפוי בעיסוק". גיליתי שאני מאוד אוהבת לכתוב. זה עושה לי טוב, השחרור הזה.  עם הזמן הצטברו הקוראים, קיבלתי כל פעם תגובות חמות ומחממות ואני יודעת שהצלחתי לעזור להרבה נשים שפנו אלי גם במסרים אישיים, ויכלתי לחלוק אינפורמציה מתוך ניסיוני האישי, והידע הרב שצברתי במשך כמה חודשים שבהם הייתי מרותקת למיטה בשמירת הריון.  באותה התקופה של שמירת ההריון, בימים שנעו בין ייאוש לתסכול, ביליתי הרבה בפורומים שונים של הריון ולידה ומצאתי שם אנשים יקרים שתמכו ועודדו ונתנו כוח להמשיך ולסחוב עוד שבוע ועוד שבוע. הבטחתי לעצמי באותו הזמן שביום מן הימים אני אעזור לנשים אחרות כמו שעזרו לי. לתמוך, לעודד, לתת מידע, להיות שם בשבילן כמו שהיו בשבילי.

אפרת מונשרי-גורן עם ילדיה

3. הורים ותומים

אפרת מונשרי-גורן

מתוך אודות:

מנהלת פורום יעוץ הורים של YNET, מנחה סדנאות הורות, מייעצת ומרצה. M.A בחינוך, אמא לארבעה מקסימים. תוכלו למצוא אותי בפיסבוק ולפעמים לשמוע אותי בתוכנית הבוקר "סדר יום"

4. מקופלת

בעילום שם

מתוך אודות:

היי, אני מקופלת, עוסקת בגילוף חותמות, פימו, נייר, איור ועוד… אני אמא לארבעה ילדים וגרה באזור השפלה.

5. סוגרות פינה

בעילום שם

מתוך אודות:

עם שני ילדים מתוקים, בעל מושלם, בית, קריירה תובענית וגזרה לתחזק נשאר כמעט אפס פנאי למפגש בלתי אמצעי עם חברים. בטח ובטח למפגשים בלתי אמצעיים עם חברות. לכן, שלושה ימים בשבוע אני מגיעה הביתה מוקדם לבלות עם הילדים, ובעיני אין בילוי מהנה יותר מהליכה משותפת לגינה עם חברות יקרות.

6. אני אמא

יעל

מתוך אודות:

ג’ינג’ית בשנות ה- 30 לחיי, אמא בת שלוש, עובדת עצמאית, לא ישנה מספיק אבל מצב רוח טוב. אלו הם חיי. אני אמא.

7. מור אסאל

מור אסאל

מתוך אודות:

נעים להכיר: מור אסאל.

עיתונאית, נומרולוגית, סקרנית בלתי נלאית.

אוהבת מילים ומספרים, בני אדם וסיפורים מהחיים שלהם.

הכי הכי אוהבת לעזור לאנשים לעשות סדר בבלגן, למצוא כיוון חדש מתוך הכאוס, למקד את החשיבה, לפרק את הדילמות.

כתבת ב"לאשה", בעיקר בתחומי הורות, זוגיות ורפואה משלימה.

8. לשאוף-לנשוף

אריאלה רביב

אין אודות לבלוג, אריאלה היא כותבת שמתעדת חיי חד הוריות לטליה

9. תקריב

חלי גולדנברג

מתוך אודות

הבלוג אינו עוסק רק באמהות אבל בהחלט בחלקים נכבדים שלו.

סיימתי מחזור, שניים, שלושה בחיי ואני עומדת מול השלב הבא -

הייתי דוגמנית צילום, שחקנית קולנוע, חיילת, סטודנטית למשחק בניו-יורק, שומעת חופשית בחוג לקולנוע, עברתי קורס גישור, רווקה תל-אביבית, מלהקת, כתבתי שני ספרי ילדים, שלחתי ספור קצר לתחרות ב"הארץ", לא זכיתי. הנחתי ב"קשת" תוכנית טלוויזיה שעניינה אותי.

אני מצלמת, כותבת, חילונית, דעתנית, שמאלנית.

יש לי ADD – הפרעת קשב וריכוז, המשפיעה מאד על הדרך בה אני מתנהלת בחיי, כך כתבתי עליה,

אני מפורסמת, היו לי אהבות נפלאות, רומנים אסורים, הרפתקאות, הרבה עולם, הייתי נשואה על פי דרכי ואמונתי, בהריון, אמא, גרושה, מתארגנת מחדש, ובעיקר, הכי הרבה, הכי בשמחה והכי ברצינות -

אני אמא של איה.

10.  טל חורב

יותר אתר מאמרים של טל חורב, כותבת הספר "יומנה של אמא".

מתוך אודות:

שמי טל חורב, אני מתגוררת בחיפה. נשואה ואמא לשתי בנות. אני בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית (M.S.W.) בתחום ילד ונוער.

בשלוש השנים האחרונות מאז נולדה ביתי, בחרתי להתמקד בנושא האימהות ובעיקר באופן שבו נשים משתנות כאשר הן הופכות לאמהות. אני מאמינה שמעבר זה טומן בחובו הזדמנויות לצמיחה מואצת, בתנאי, שהאם החדשה מקבלת תשומת לב בלתי נפרדת מההשתקעות בתינוק.

בקבוצות שהקמתי והנחיתי, כמו גם ביומן לאימהות שכתבתי והפקתי, אני מבקשת להאיר הן את המשמעות הייחודית של החוויה האישית והן את ההבטים האוניברסלים כמשלימים זה את זה.

טל חורב

11. פוטנציאל מבוזבז

נינה (כנראה שם בדוי)

מתוך אודות:

אישה ואם בישראל. חברה במגזר הדתי. בשעות העבודה והפנאי נהנית לבהות במחשב.

12. הכל אודות אמא

אביגיל מהר המלכים

מתוך הפוסט האחרון:

כשאת אמא, כל טיול בקניון הופך לסדנה: סדנה להורות. המנחים הם באי הקניון, גדולים כקטנים. הסטודנטית הסוררת עם ליקויי הלמידה אך בלי ההקלות היא את. האובייקט הלימודי: התינוקת שלך, שבמקרה הטוב ישנה בעגלה ובמקרה הממש רע צורחת בעגלה. שיעור מספר 1: קר לה. זה לא משנה אם 35 מעלות בחוץ. זה לא משנה אם הילדה לובשת ארבע שכבות, מעיל מפרווה סינטתית, ומכוסה בשתי שמיכות צמר גמלים…

13. החיים על פי oobi

כינוי: oobi

מתוך אחד הפוסטים האחרונים:

לבודהה היתה הארה. לישו היתה התגלות של רוח הקודש. לאברהם היה מפגש בלתי אמצעי עם אלוהיו.

ואני – אני הפסקתי לקחת הורמונים.

שזה אותו הדבר רק בלי התחייבות להקמת בתי תפילה, הקרבת קורבנות וכתיבת ספרים.

עם סיומו של השליש הראשון והפחתה משמעותית בסיכון להפלה אישר הרופא הפסקה הדרגתית של ההורמונים. אפשר להפסיק לפמפם תוספים שהופכים את המוח למאגמה בוערת של קריז ואפשר להתחיל הריון. לזריקות הוא עדיין רוצה שאצמד והן שם, ננעצות בי מדי יום בשעה 16:00. אבל ההורמונים, אלו שעשו שפטים ברוח ונפש למען הריון תקין, אותם כדורים קטנים שגרמו לי ולסובבים אותי לרצות להגר למאדים – אלה הוצאו מחיי. כולי תקווה שלנצח נצחים לא אראה אותם שנית.

חודשים על חודשים הם היו כאן. הפכו כל חלקה טובה – לרעה. כל סממנן של סבלנות ורגיעה נדרס תחתם ומתוך מי שהייתי הגיחה סוג של מפלצת שנעה בין התקפי דיכדוך עמוק לזעם רצחני. אבל אז, באחת, זה נפסק.

14. מילה של אמא

מיכל יצקן

מתוך פוסט אחרון:

בשבועות האחרונים ובעצם מהחופשה של יהונתן מהגן מאמצע אוגוסט אני מתמודדת עם ילד שכל יום האכילה שלו היא חידה. נכון שסדר היום והשגרה הופרו מאוגוסט ונכנסנו לתוך החגים והחופשות המרובות..ובכל זאת אני מבחינתי ארגנתי לו סדר יום וארוחות קבועות ובישלתי כמובן ולא סתם אוכל מוכן ותעשייתי.

אין לי מושג מאיפה להתחיל להבין את הבעיה ואם בכלל קיימת בעיה. הוא בן שנתיים וארבעה חודשים וקשה לו לשבת הרבה במקום אחד. וכדי שיאכל אני יושבת לידו כשהוא משחק, מביאה את האוכל לפה שלו…אחרת הוא לא אוכל. מה לא עשיתי ואיזה תרגילים ושיטות ועדיין האכלה שלו קשה לי וגם פיזית, אני כבר חודש תשיעי ומרגישה שלא הקניתי לו הרגלי אכילה טובים. הוא לא מסוגל לשבת יותר משתי דקות בכסא שלו (מדי כמה ימים יש כמה רגעי נחת מעבר לזה – אין). עם טלויזיה, בלי טלויזיה, עם לצייר, עם סיפור…כל יום אני צריכה לפענח איך כדאי להאכיל אותו וכמובן שלא בכוח.

15. המקום של ג'וליאנה

כינוי: ג'וליאנה

מתוך הפוסט האחרון

אני מצוינת עם ילדים של אחרים. כתבתי את זה כבר מזמן אבל זה עצוב לי כי איפה הסבלנות הזאת כשהילד שלי צריך אותה?

16. Toys and candies are my porn

אור אלתרמן-ברנע

מתוך הפוסט האחרון:

בדיוק לפני שנה היתה הפעם האחרונה שראיתי את אבא שלי

בדיוק לפני שנה לא ידעתי מה זה להיות אמא

בדיוק לפני שנה לא חשבתי שאפשר להיות כל כך עצובים

בדיוק לפני שנה לא ידעתי שאפשר להיות כל כך מאושרים

בדיוק לפני שנה היתה לי משפחה שלמה – אמא, אבא, אח

בדיוק לפני שנה לא ידעתי שאני אהייה משפחה – אמא, אבא ובת

בדיוק לפני שנה לא ידעתי מה זה לאבד מישהו כל כך קרוב

בדיוק לפני שנה לא ידעתי מה זה לזכות במישהו הכי קרוב

18. עפיפונים

רחלי זוסימן.

מתוך אודות:

קוראים לי רחלי. עם יוד בסוף.

נולדתי ב-2 בנובמבר 1978.

אני מזל עקרב.

גדלתי במושב.

אני נשואה. התחתנתי ב-1 באוקטובר 2002.

אני אמא של אייל, שנולד ב-23 בפברואר 2006.

ואמא של יאיר, שנולד ב-3 ביוני 2009.

אני גם אמא מאמצת לשני חתולים: דקסטר וז'אן לוק.

שם המשפחה שלי הוא זוסימן (zusiman).

אנחנו היחידים בארץ שנושאים את שם המשפחה הזה.

19. פשוט מבשלת

רחלי זוסימן

בלוג נוסף של זוסימן, בנושא בישול, ובו קטגוריה של בישול לילדים ותינוקות.

20. אמא של מתבגרים

כינוי: ביילע

מתוך אודות:

חיים על רכבת הרים בתור אמא ל-2 מתבגרים וספרנית שעובדת בעיקר עם מחשבים.

21. המסע ליפן והלאה

נעמה אברמזון (מטיילת וחיה עם משפחתה בעולם, כרגע בקנדה).

מתוך אודות:

יש לי זכרון של דג זהב.

בהתחלה תיעדתי רק טיולים כדי שישאר מהם משהו (ויעידו כמה מחברות מצהיבות – "יומני מסע"- בכתב לא קריא).

את הבלוג פתחתי לקראת הנסיעה ההיא ליפן וכדרכי (הכח החזק בחיי הוא אינרציה) לא סגרתי עד היום.

לפעמים אני קוראת אחורה (תודות לפיצ'ר המעולה "פוסט אקראי". תודה יובל!) ונהנית מהדברים שקרו לאישה הזאת, נו, אני.

עוד בתמונה:

יובל שמתפרנס מזה שהוא גאון,

אור (פברואר 2003) – ששוקעת בספרים או מרחפת בספירות,

נטע (דצמבר 2004) – ילדה חריפה שכולה לב וחיוך,

וקשת (יוני 2007) – מלכת הצחוקים, הדאחקות והטיפוסים (בעיקר על אמא).

22. מיכל חוזרת לעצמה

מיכל קרייטלר

מתוך אודות

קראתי לבלוג הזה "מיכל חוזרת לעצמה" כי אחרי שנים של הסתובבות סביב מטרה מאוד חשובה לי – הבאת ילדים לעולם – אני מרגישה שהגשמתי ושאני יכולה להמשיך הלאה בחיי. 5 שנים שהייתי עסוקה בטיפולי פוריות, בהריונות ובתינוקות זעירים, ועכשיו, כשיונתן בן 3 (ורבע! הוא מדגיש) ותמרה בת שנה, אני יכולה לחזור לעצמי, לחיים שלי, לדברים שגורמים לי הנאה ואושר ואינם קשורים בהכרח בילדים.

23. גם ים וגם סרט

שלי גרוס (מהבלוג הנפלא "המלבישה")

אודות:

לא ממש על אימהות, יותר סוג של נסיון ללכוד את רוח התקופה הזו, עם ילדים קטנים בבית.

ציטוט:

גוני: אמא, אני כל כך אוהב אותך.

אמא: איזה כייף לי.

גוני: כן. אני אוהב אותך רק טיפה פחות משאני אוהב את סבתא.

24. להיות אמא

מור של אור

מתוך אודות

שירים והגיגים שכתבתי לילדי ומלוים את גדילתם,לבכור:ההתמודדות שלו עם המוות של סבו (חמי) בפבר` 2007,בן דוד חדש,אחות קטנה ,נקודת המבט של הקטנה, ועוד… ובנוסף: "יומנה של אימא" הוא טור חודשי אותו אני כותבת בעיתון הגן של בני ,הנושאים מועלים ע" הגננת ומיועדים להמחיש להורים איך נראות תגובות קיצוניות למצבים שונים בקשר בין-גננת-הורה-ילד ובעקבות הצלחתו החלטתי לתת לו פומביות נוספת מאחר והוא מדבר לכל ההורים והגננות.

25. היפה והאמיצה

גילי אש

ציטוט מפוסט

כהרף עין עברה השנה. כל אותן דקות קסם שאין מופלא ממנו נאספו ופתאום היום מלאה לננה שנה. בדיוק ארבעים שבועות היא שהתה בתוכי והיינו אחד ואז יום אחד ועוד לילה אחד ועוד קצת והיא היתה תינוקת, נפרדת ממני. והיא היתה קטנה כל כך, מתוקה כל כך, ישנה בעריסה, אי אפשר היה להוריד ממנה את העיניים. ויום אחרי יום הייתי צמודה אליה, עוקבת בחיוך ובשמחת אמת אחר כל התרחשות זעירה. וזה היה מושלם. והיא היתה בת שבוע ובת חודש ובת שלושה חודשים. והיא הביטה בנו וחייכה, התהפכה, זחלה. נעמדה. והיא ינקה ואחר כך התחילה לטעום ירקות ופירות ועכשיו היא כבר אוכלת הכל, לביבות ופשטידות וחביתה ועוף ופסטה וקוסקוס ודניאלה. והיא קוראת לי ומחבקת אותי ומסתכלת עלי ואני עליה. ואני שרה לה ורוקדת לה ומנשקת אותה ואומרת לה "אמא כל כך אוהבת אותך". היום אני חוגגת שנה של אמא, משונה, אבל אני עדיין בכלל לא מרגישה אמא. אליענה, את הדבר הכי נחמד שקרה לי בחיים.

26. אמא של

כינוי: CrazyMom

מתוך אודות:

אמא של… ככה הייתי קוראת לאמהות של החברות שלי. החברים של הילדים שלי קוראים לי בשמי. גם למורה שלהם ולמנהלת בית הספר הם קוראים בשמות שלהם. רק המורה של הבן הגדול שלי קורא לי: אמא של… לפחות הוא לא קורא לי גברת. אלו הם חיי.

27. אוצרת רגעים – בלוג צילום

נועה זני

מהפוסט האחרון

לפעמים זה קורה ,רגע אחד ספונטני נקודת מבט מדוייקת והכל מתארגן לתמונה .באמצע משחק כדורגל שערכנו במגרש כדורסל נעמד איתי על ציור גיר והביט אלי .

מהבלוג אוצרת רגעים

27. לא רק אמא. אני?

gallish

מתוך אודות:

שנתיים ושמונה חודשים הייתי רק אמא. עכשיו אני לא רק :-)

28. sugarbaby

מיכל

בלוג צרכני על מבצעים לאמהות, ופה ושם פוסט אישי.

29. אני מ"אלה"

אמא של תהלולי

כותרת מייצגת: קוראים לי אמא של תהלולי ואני מכורה למנשאים.

30. אמא חברתית

נילי לנדאו מרקיאר

כותרת מייצגת: ביום שבו מאיה התחפשה למותג

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

אודות ריקי כהן

אתר אמהות אובדות מארח הורים המבקשים לשתף בחוויית ההורות שלהם מזוויות שונות ולא תמיד שגרתיות, ולקיים דיונים מרתקים על מהות והורות. הירשמו לרשימת התפוצה

29 תגובות ל “בלוגים של אמהות בישראל”

 1. גם לי יש בלוג, שעוסק, בין השאר, בהורות שלי (אבל לא רק).
  הבלוג די ותיק, והיה בעבר מאוד פעיל, אבל בשנתיים האחרונות קצת הזנחתי אותו, וקצב הפוסטים הדרדר לפעם בחודשיים (במקרה הטוב).

  http://israblog.nana10.co.il/tblogread.asp?blog=497

 2. אני מכירה לפחות עוד שניים (ויש לי הרגשה שיש יותר)
  הכל אודות אמא
  http://www.tapuz.co.il/blog/userblog.asp?foldername=allaboutmom

  החיים על פי oobi
  http://www.tapuz.co.il/blog/USERblog.asp?foldername=oobis

 3. שלום ריקי,

  מה שלומך? קראתי את הרשימה הנ"ל והנה אני מזכירה גם אותי הקטנה.

  הבלוג "מילה של אמא" http://mamysword71.wordpress.com/

  גם אני כותבת בלוג ללא כוונות רווח ועדיין לא נכנסתי לתחום הכלכלי. אני עובדת במשרה מלאה ואולי בעתיד דברים ישתנו, מי יודע.

  בהצלחה!

  מיכל

 4. בא לי גם.

 5. תודה, הוספתי ואוסיף גם את גילי

 6. מה עם הבלוג שלי?

 7. הבלוג שלי – עפיפונים
  http://bitsofmagic.com/blog

  ובלוג הבישול שלי, פשוט מבשלת, מכיל קטגוריה של בישול לילדים ותינוקות
  http://mevashelet.com

  שניהם פעילים כבר 7 שנים.

 8. רחלי, נעים להכיר, הכנסתי לפוסט

 9. אשמח אם תצרפו אותי לרשימה :-)
  הבלוג שלי מתעסק ביצירה, וגם באמהות :-)
  שמו "לא רק אמא. אני?"

  תודה,
  גלי.

 10. תודה לכולן, אכניס במהלך היום

 11. שכחתי לציין את הכתובת של הבלוג שלי :-)
  http://www.gallish.com

  תודה!

 12. שכחתי ,אמא צלמת בעיקר אמא וצלמת

 13. וגם אני כאן :) , אתן מוזמנות

 14. מוסיפה לך עוד כמה:
  נוכלת משתכפלת:
  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=184982

  אמא'לה (לשעבר בהריון) שכותבת יחד עם אבא'לה (למרבה הצער לעיתים נדירות בזמן האחרון):
  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=215524

  עדי בעולם (שמאז שילדה כותבת בעיקר על האימהות, ועל איך זה לטייל עם תינוק):
  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=89923

  אצל גילי בר הלל ואפרת וייל ("במקום תה") אפשר למצוא גם על האימהות אבל יותר על דברים אחרים.

  ויש גם אימהות של מתבגרים:
  ביילע – http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=355205
  וחבצלת השרון – http://israblog.nana10.co.il/tblogread.asp?blog=93685

 15. חייבת לשאול, למה האמהוּת היא היא האישוּ?

  כלומר, אני אמא ויש לי בלוג שבו אני כותבת על מוזיקה, פוליטיקה ועוד דברים ולפעמים על היותי אמא. יש לי חברה שהיא אמא ויש לה בלוג שחלקו עוסק באופנה, חלקו בעניינים שברשת וחלקו עוסק בהיותה אמא. עוד חברה שלי מנסה להכנס להריון (ילד שני) וכותבת על זה בלוג.

  מרגיש לי משונה.
  אם מדובר בבלוגים בנושא אמהוּת זה דבר אחד, אם מדובר בבלוגים של אמהות זה עניין אחר.

 16. דן-יה, הרשימה אמורה להיות בלוגים שעוסקים באמהות.

 17. גם אני אמא וכותבת בלוג על האמהות
  http://www.tapuz.co.il/blog/userblog.asp?foldername=ayalajohndenzel
  בתקציר הבלוג שלי כתוב:

  בו"ו בכסלו התשס"ו (או בעברית ב-7 בדצמבר 2005) הפכתי לאם ישראלית בהולנד. סוף סוף התפנה לי קצת זמן לחזור לכתוב על החיים ובעיקר על מה שמסביב. על התפקיד פול-טיים החדש שלי – האמהות, על האמהות כמעט לבדי בארץ זרה בשפה זרה כשהמשפחה המורחבת רחוקה מהעין – אך לא רחוקה מהלב!

  מאז כבר עברו 5 שנים ואני כבר אמא לשני בנים וממשיכה לכתוב.

 18. והנה שלי…על להיות אמא ולעבור לשנתיים לקוסטה ריקה.נשמע כיף? תמשיכו לקרוא ותגלו שגם בארץ טרופית יפה הכל נשאר אותו דבר. וגם קצת על תפירה ויצירה.
  http://findingpeacewithinthechaos.blogspot.com/

 19. תודה רבה על התוספות, המאוד שוות האלו. תמשיכו

 20. והנה שלי – אמא חברתית.
  הקמתי השנה לאחר לידת קיסרי חירום טראומטית במיוחד כשהרגשתי שאני חייבת ל"העביר את זה הלאה..".
  http://socialmom.wordpress.com/

  תהנו

 21. היי ריקי,
  גם אני פה ! http://www.momstyle.co.il
  על מה שבין אמהות טריה וחדשה לבין נשיות,יצירה והרבה שמחה.
  וכחובבת רשימות מושבעת,אשמח להכנס לרשימה :)
  יום מקסים,
  קרן

 22. היי ריקי,
  אני אמא וגם לי יש אתר-
  http://www.findthewoman.co.il/

  גם אצלי מבחירה אני לא מציפה אותו במודעות מהסוג הקופץ והמטריד…
  נדמה לי שאין הרבה בלוגים על אמהות דווקא מכיוון שאנחנו מוצפות בנושא זה, לי אישית מרוב שאני אמא פעילה מתחשק לעיתים "לברוח" לנושאים אחרים, סוג של אסקיפיזם…

טראקבאקים / פינגבאקים

 1. בלוגים של אבות בישראל/ ריקי כהן | אמהות אובדות - 28 באפריל 2011

  [...] חצתה זה מכבר את נקודת הרוויה שלה, הזירה ברורה למדי, ואת רשימת הבלוגים המשמעותיים כבר פרסמתי כאן [...]

השאר תגובה

Note: Commenter is allowed to use '@User+blank' to automatically notify your reply to other commenter. e.g, if ABC is one of commenter of this post, then write '@ABC '(exclude ') will automatically send your comment to ABC. Using '@all ' to notify all previous commenters. Be sure that the value of User should exactly match with commenter's name (case sensitive).